BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar/ljusstakar 11277399
nr 1127 7399
Kandelabrar/ljusstakar
Ett par, nysilver, höjd: 50 cm
Kondition: graverade slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 september 2017
kl 20:49:05
2/9 18:51:33
600 kr
3/9 18:11:15
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.